spódnica damska - materiał

Spódnice damskie – jak ocenić ich jakość?

Inwestowanie w dobrej jakości, klasyczne elementy garderoby takie jak modne spódnice damskie – jest dobrą metodą zbudowania bazy ubrań na lata. Co można zrobić by rozpoznać trwałość i jakość produktu zanim dokona się zakupu? Kierowanie się jedynie marką i metką nie wystarcza. Niestety, jakość, coraz częściej, nie idzie w parze z ceną. Istnieje jednak kilka sposobów pozwalających ocenić jakość ubrania. Jak one wyglądają – podpowiadamy.

Próba wytrzymałości materiału i reakcji na gniecenie

Sprawdź jak zachowa się materiał poddany rozciąganiu. Naciągnij i lekko szarpnij fragment tkaniny. Jeżeli, po naciągnięciu materiał nie wróci do poprzedniego kształtu i jest podatny na rozciąganie, wskazuje to na niską jakość użytego tworzywa. Modne spódnice często powstają na bazie bawełny. Dla sprawdzenia jakości tego materiału można dokonać innego testu. Ściśnij mocno w ręku część spódnicy i obserwuj jak będzie wyglądała po chwili. Gdy materiał łatwo się odkształca jest to sygnał świadczący o użyciu, podczas jego produkcji, silnych chemikaliów. Oznacza to ubranie słabej jakości, które zdeformuje się po jednym sezonie noszenia.

Diabeł tkwi w szczegółach – wykończenie spódnicy

Przyjrzyj się uważnie wykończeniom. Guziki, zamki, dziurki, obszycia, podszewki – to one informują konsumenta z jakim produktem ma do czynienia. Wystarczy zwrócić uwagę na te kilka detali, by móc stwierdzić czy spódnica będzie inwestycją na lata. Guziki powinny być przyszyte mocno, równo i nie odstawać zbytnio od materiału spódnicy. Oceń jakość zamków i tworzywo, z którego są wykonane. Z reguły, produkty niskiej jakości mają zamki plastikowe, a nie trwalsze, metalowe. Zamek, powinien także być porządnie przymocowany oraz poprowadzony do końca materiału. Z dziurek do guzików nie powinny wystawać żadne nitki. Ich regularny kształt daje znać o dobrej jakości produktu. W przypadku spódnic i sukienek bardzo istotnym elementem jest podszewka – najlepiej żeby była miękka i nie zbyt cienka. Ostatnią sprawą jest obszycie. Przyjmuje się, że rąbek dobrej jakości odzieży będzie miał około 2-3 cm szerokości.

Spódnica damska to podstawowa pozycja w szafie każdej kobiety. Posiadanie kilku z nich znacznie ułatwia konstruowanie codziennych stylizacji. W związku z tym, warto zainwestować w produkt wysokiej jakości.