Szara sukienka z kołnierzykiem – z czym ją zestawiać?

Szara sukienka z kołnierzykiem jest bardzo modnym i jednocześnie dość klasycznym wyborem. W związku z obecnością kołnierzyka, jest nieco zbyt „grzeczna” na stylizacje wieczorową, jednak doskonale odnajdzie się w strojach na co dzień.

Jaka długość?

Choć teoretycznie można powiedzieć, że długość sukienki jest kwestią w pełni indywidualną i należy dobrać ją do własnych preferencji, nie do końca tak jest. Najważniejsze jest, by dobrać ją odpowiednio do własnego wzrostu i sylwetki.

Wysokie panie mają większą swobodę i mogą pozwolić sobie na wybór sukienki o dowolnej długości. Bez względu na to, czy szara sukienka z kołnierzykiem https://lacoco.pl/sukienki/665-szara-sukienka-z-kolnierzykiem-161-14.html będzie mini, midi czy maxi – będzie wyglądać na nich dobrze. Jednak nieco niższe kobiety powinny wybierać kroje do okolic kolana: te nie skrócą sylwetki. Dość dobrym wyborem jest również sukienka maxi o długości do okolic kostek – jednak panie poniżej 160cm wzrostu powinny wystrzegać się kroju do połowy łydek: skraca on bowiem dość mocno całą sylwetkę.

Jakie dodatki do szarej sukienki z kołnierzykiem?

W zależności od typu urody oraz kolorystyki reszty dodatków, można dość swobodnie wybierać kamienie, które znajdują się w biżuterii. Jednak zdecydowanie lepszym wyborem jest tradycyjne złoto: to o białym zabarwieniu lub srebro po prostu wtopi się w odzież.

Możesz natomiast pobawić się kolorami kamieni – ciemnozielone, krwistoczerwone lub żółte – wszystkie będą się doskonale prezentować.