Klasyk wśród biustonoszy czyli bardotka

Klasyk wśród biustonoszy, czyli tak zwana bardotka to biustonosz nazwany na cześć Brigitte Bardot-  francuskiej modelki, piosenkarki i aktorki filmowej. Symbolu lat 50-tych i 60-tych, najbardziej znanej seks bomby francuskiego kina.

Ikona mody

Po tym jak Brigitte Bardot pojawiła się na ekranie filmowym ubrana tylko w majtki i biustonosz właśnie o tym kroju, wywołała rewolucję nie tylko seksualną ale również w świecie mody. Rozpaliła zmysły mężczyzn i wywołała ukłucie zazdrości w sercach kobiet, które również chciały nosić takie biustonosze i wyglądać równie kusząco jak Brigitte Bardot.

 

Charakterystyka modelu

 

Bardotka to bardzo charakterystyczny model biustonosza, bardzo mocno wycięty, unoszący biust i eksponujący go. Idealny dla kobiet o małym i średnim biuście. Przełomem było zastosowanie odpinanych ramiączek, które pozwalały na eksperymenty z dekoltami i jednocześnie były kolejnym argumentem aby wybierać bardotkę pod kreacje wieczorowe. Aby biustonosz był stabilny i podtrzymywał biust, wszyto w niego specjalne silikonowe taśmy, które idealnie przylegając do ciała nie pozwalają na zsunięcie się biustonosza, niepodtrzymywanego przez ramiączka. Jest to oczywiście rozwiązanie dla pań z małym i średnim biustem ponieważ duży biust podtrzymuje bardziej stabilnego podtrzymania i nie ma na świecie takiej taśmy silikonowej, która by go utrzymała.

Bez wątpienia jest to wciąż jeden z najbardziej eleganckich modeli biustonosza i bez wątpienia jeden z najchętniej wybieranych przez kobiety na całym świecie.