Dlaczego szare, płaskie botki są… fajne?

Szarzyzna raczej nikomu nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Tak, dla wielu osób jest to raczej dość smutny kolor. Trzeba jednak pamiętać, że w odniesieniu do obuwia jest on bardzo praktyczny.

Czerń czy szarość?

Trzeba przyznać, że szare botki płaskie prezentują się dużo lepiej od swych czarnych odpowiedników. Wyjaśnienie tej dziwnej zasady jest bardzo proste: szara barwa doskonale komponuje się z praktycznie każdą kreacją i to niezależnie od jej kolorystyki. Poza tym trzeba pamiętać, że szara barwa obuwia znacznie lepiej kryje zabrudzenia niż wspomniana czerń. Widać to zwłaszcza w trakcie jesieni, kiedy to nietrudno o błoto.

Szare buty = stylistycznie dopracowane obuwie

Zaletą szarych, płaskich botków jest m.in. to, że prezentują się one dużo lepiej niż buty czarne. Wynika to stąd, że szare obuwie nie przytłacza tak całej stylizacji i nie podkreśla jej swoim nasyceniem. Co więcej, buty w tym kolorze można nosić zarówno jesienią, zimą, jak również i… latem. W tym ostatnim przypadku warto je połączyć ze stylizacją utrzymaną w tematyce boho. Dzięki temu obuwie to stworzy niepowtarzalne i wyjątkowe tło dla reszty odzieżowej stylizacji. Cóż, nie wszystko musi opierać się na klasycznej czerni, prawda?

Podsumowując, płaskie i szare botki to wyjątkowa stylizacja, która efektownie przełamuje czerń, jest funkcjonalna i przede wszystkim doskonale komponuje się z praktycznie każdą, odzieżową stylizacją.