Granatowe botki płaskie zamszowe – czy warto?

Zamsz to bardzo charakterystyczny rodzaj skóry naturalnej, który od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji eleganckich botków. Olbrzymia popularność zamszu wynika z tego, że buty dopasowują się do kształtu stopy, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort chodzenia.

Jakie zalety?

Granatowe botki płaskie z zamszu wbrew pozorom są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Pamiętać należy jedynie o tym, że nie można czyścić ich środkami do pielęgnacji skóry naturalnej. Najlepszym wyborem są dedykowane preparaty w piance albo sprayu, dzięki którym nie ma ryzyka zmiany faktury i koloru. W obecnym sezonie rekordy sprzedaży biją przede wszystkim granatowe botki płaskie na zimę z membraną. Buty poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Ciekawą alternatywą dla zamszu może okazać się nubuk.

Czym charakteryzują się botki z nubuku?

Nubuk najprościej rzecz mówiąc to delikatnie przeszlifowana wierzchnia część skóry, która prezentuje się bardzo okazale. Delikatna struktura jest bardzo przyjemna w dotyku. Przy odpowiedniej impregnacji i systematycznej pielęgnacji botki zamszowe służyć będą kilka sezonów. Nubuk wykorzystywany jest głównie do produkcji botków przejściowych. Oryginalny nubuk wytwarzany jest głównie z jelenia i łosia. Na półkach sklepowych znaleźć można również granatowe botki płaskie wykonane ze skóry cielęcej, która wyróżnia się miękką konsystencją. Nie można zapominać także o tym, że nubuk zdecydowanie lepiej oddycha niż konkurencyjne materiały syntetyczne. https://zapato.com.pl/granatowe-botki-plaskie