czółenka na koturnie

Jak wybrać czółenka na koturnie?

Czółenka na koturnie to niezwykle wygodny model obuwia, który zapewnia wysoki komfort użytkowania na co dzień. Nic w tym zatem dziwnego, że wybierane są jako obuwie do pracy i na co dzień, choć jednocześnie wybrane modele sprawdzają się także na imprezy okolicznościowe, randkę czy spotkanie z przyjaciółkami.

Jaki materiał czółenek?

Wybierając czółenka, należy przede wszystkim zastanowić się nad tworzywem, z którego zostały wykonane. Bez wątpienia największą trwałością cieszą się modele skórzane, które jednocześnie wyróżniają się ponadczasowością i łatwą pielęgnacją. Każdego roku pojawiają się ich nowe odsłony, ale wciąż pozostają jednym z najbardziej komfortowych modeli obuwia. Alternatywą jest zamsz, który jest równie popularny i elegancki. Problematyczny może być jednak w czasie opadów. Odpowiednio pielęgnowany jest jednak tak samo trwały jak skóra licowa. Do wyboru pozostają także materiałowe buty, które są świetnym wyborem na lato, ponieważ zapewniają optymalny komfort termiczny, lekkość i przewiewność.

Czółenka na koturnie – jaki kolor wybrać?

Producenci oferują szeroki wybór czółenek w różnych kolorach. Najbardziej uniwersalne są modele czarne i brązowe. Niesłabnącą popularnością cieszą się także odcienie nude. Im bardziej ich kolor współgra z kolorem nóg, tym one wydają się dłuższe i smuklejsze. Czółenka w tym odcieniu świetnie komponują się z czarnymi, granatowymi i szarymi stylizacjami, ale pasują także do pastelowych kolorów i bieli. Czółenka na koturnie dostępne są również w wielu innych wersjach kolorystycznych.