Oxfordy dla kobiet i mężczyzn

Oxfordy to jedne z najbardziej klasycznych butów na rynku. Nazywamy je też wiedenkami. Najłatwiej je rozpoznać po zamkniętej przyszwie, są sznurowane, smukłe i niezwykle eleganckie.

Wiedenki dla mężczyzn

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej szafie przynajmniej jedną parę klasycznych czarnych, wykonanych ze skóry licowej oksfordów. Dobrze sprawdzają się do strojów o podwyższonej formalności czyli:

  • garniturów
  • smokingów
  • fraków.

Czarne wiedenki są zarezerwowane tylko dla powyższych strojów, czyli raczej na większe wyjścia.

Wiedenki brązowe są mniej formalne, a zamszowe nadają się do bardziej casualowych stylizacji. Są dobrym uzupełnieniem do jeansów i koszuli. To połączenie stylu swobodnego z eleganckim, który sprawdzi się do pracy, w której nie obowiązuje formalny dress code.

Oxfordy dla Pań

Jest to typ obuwia, który śmiało mogą nosić kobiety. Od kilku sezonów, nie schodzą ze sklepowych półek. Płeć piękna pokochała je za komfort użytkowania i elegancki wygląd. Stylizacje do których oxfordy – (dowiesz się więcej z Patine.pl) będą znakomicie pasować:

  • Prosta lub ołówkowa spódnica + taliowana koszula na długi rękaw, opcjonalnie marynarka
  • Marynarka z prostymi eleganckimi spodniami,
  • Spódnica jeansowa do kolana i prosty golf lub koszula

Ubierając buty tego typu, nadal wyglądamy kobieco, ale poniekąd wprowadzamy trochę męskiego stylu. Nie będą więc wtedy pasowały błyszczące bransoletki czy inne ultra kobiece dodatki.

Jest to dość klasyczny typ obuwia, jednak trzeba być ostrożnym, nie każda rozkloszowana spódnica czy bluzka z falbankami będzie do nich pasować. Najlepiej postawić na proste fasony, zarówno jeśli chodzi o ubiór jak i dodatki.

Najlepiej wybierać modele skórzane, są one droższe, jednak mają większą odporność na uszkodzenia i zostaną z nami na dłużej. Jeśli zadbamy o ich konserwację, nawet po kilku latach nadal będą wyglądać jak nowe.