laofers_Yanko

Jak wyglądają loafersy?

Obuwie na specjalne okazje występuje w wielu różnych wariantach, co ułatwia dobór modelu odpowiedniego dla siebie. Pod uwagę warto wziąć również buty mniej formalne, które sprawdzą się podczas wielu różnych okazji. Należy zaznaczyć, że eleganckie, a zarazem codzienne buty przydadzą się niemal każdemu mężczyźnie, który dba o swój nienaganny wizerunek. Dużym zainteresowaniem cieszy się model przypominający mokasyny.

Gruba podeszwa

Loafersy na pierwszy rzut oka przypominają mokasyny, jednak różnice między tymi fasonami są znaczące. Jest to model odpowiedni na mniej formalne okazje. Raczej nie wygląda on dobrze z garniturem. W dużej mierze wynika to z faktu, że cholewka jest mocno wykrojona. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie obuwie zakładać do skarpet-stopek. Cechą charakterystyczną loafersów jest gruba i solidna podeszwa. Warto również zwrócić uwagę na niewielki obcas, który dodaje nonszalancji. Mokasyny są zwykle całkowicie płaskie, a ich podeszwa jest relatywnie cienka.

Zróżnicowane materiały

W przypadku loafersów można zauważyć wyraźne przejście między podeszwą, a cholewką. Są to elementy wykonane z różnych materiałów. Prezentuje się to niezwykle efektownie. Wzrok przyciągają również subtelne zdobienia. Ozdobny szew stanowi doskonałe urozmaicenie. Znajduje się on na cholewce. Oczywiście bez większych trudności można znaleźć modele zdobione np. frędzlami, czy też klamrami. Wszystko zależy od osobistych upodobań.