Jaki sweter powinien znaleźć się w szafie mężczyzny?

W szafie mężczyzny powinny znaleźć się takie swetry męskie, które dają możliwość tworzenia wielu prostych i klasycznych stylizacji. Panowie zwykle stawiają nie na ilość, a na jakość, dlatego modny sweter męski powinien być wykonany z tkaniny dobrej jakości. Idealnie sprawdzi się tutaj zatem sweter kaszmirowy, sweter z wełny merynosa, ewentualnie sweter z wiskozy i bawełny.

Modny sweter męski w stylizacji do pracy

Do pracy, szczególnie jeżeli mężczyznę obowiązuje tak zwany dress code, najlepiej wybrać klasyczny golf z cienkiej wełny merynosa, albo klasyczny sweter z dekoltem w serek. Kolorystyka stonowana i klasyczna również będzie służyła temu, by z takimi swetrami stworzyć eleganckie zestawy do pracy, nawet do pracy w biurze. Golf świetnie będzie komponował się na przykład z marynarką, natomiast pod sweter z dekoltem w serek można założyć elegancką koszulę, do której można dobrać też krawat. Jednym słowem swetry męskie w stylizacjach eleganckich do pracy sprawdzają się świetnie.

Swetry męskie w stylizacjach nieformalny

Nieformalne stylizacje na codzień również mogą być stworzone ze swetrem męskim w roli głównej. Wtedy można postawić na swetry wykonane z grubej wełny, które są mniej eleganckie i mają bardziej casualowy charakter. Jednocześnie są niezwykle mięciutkie i ciepłe, świetnie wyglądają zestawione z jeansami i męskimi trzewikami, tworząc razem doskonały zestaw na przykład na wypad w góry albo wyjście na spacer do lasu. Warto szukać swetrów wykonanych z prawdziwej wełny, które są inspirowane stylem skandynawskim.