Wygodne buty na co dzień – a może klapki?

Wielu osobom klapki kojarzą się wyłącznie, czy tez głównie z obuwiem rekreacyjnym – na plażę, do ogrodu, na basen lub po domu, kiedy nie przyjmuje się gości. Tymczasem – jeśli przejrzeć ofertę sklepów obuwniczych, choćby w Internecie – można znaleźć klapki na różne okazje.

Klapki – nie tylko z gumy lub z pianki

Nowoczesne i elegancko wykonane klapki dla kobiet to nie tylko buty trzymające się na nodze dzięki grubszemu lub cieńszemu paskowi i wykonane z gumy lub pianki. Dzisiaj tego typu buty wykonuje bywają także z drewna lub skóry albo przynajmniej z dwóch różnych materiałów oraz powleczone jeszcze innym, np. futerkiem.

Daje to możliwości wykonania bardzo wielu wzorów klapek damskich, co sprawia, że stają się one butami odpowiednimi na różne okazje.

Gdzie kupić klapki?

Klapki damskie bywają w asortymencie bardzo wielu sklepów obuwniczych. Wprawdzie niektórzy kupują je np. na targowiskach, jednak tu nie zawsze ma się pewność, że nabywa się produkt dobrej jakości, który – w razie czego – można będzie zwrócić w ramach reklamacji.

Warto zwracać uwagę na materiał wykonania

W przypadku zakupu klapek damskich np. na basen, warto dokładnie rozeznać się w materiale, z którego zostały wytworzone. Niektóre tworzywa sztuczne bywają bowiem niezdrowe i na dłuższa metę szkodzą naszemu zdrowiu. Dlatego klapki przeznaczone typowo na basen nie powinny być używane długotrwale i często – np. nie tylko na basen, ale i po domu, czy na spacery. Do takich celów warto wybrać klapki z drewna lub skóry. Jednak różnorodność asortymentu dostępnego na rynku pozwala nam na właściwy dobór klapek do bardzo wielu okazji.