skórzane obuwie dla prawdziwych mężczyzn

Eleganckie pantofle, czyli to co każdy mężczyzna powinien mieć

Eleganckie pantofle są obuwiem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej męskiej szafie. Niektóre okoliczności życiowe wymagają specjalnej oprawy, kiedy trzeba założyć wytworny garnitur oraz klasyczne skórzane buty męskie. Dlatego warto zastanowić się jak takie buty powinny wyglądać oraz jakie modele będą najlepiej pasowały do stylu ubioru.

Jakie eleganckie pantofle męskie są najbardziej popularne?

W segmencie butów o eleganckim charakterze najbardziej popularne są klasyczne półbuty, które mogą posiadać niższy lub wyższy profil. Są one wyposażone w cienką podeszwę z niewielkim obcasem oraz w sznurowadła, które dopasowują obuwie do stopy. Półbuty są projektowane w sposób minimalistyczny, a ich elegancja jest niewymuszona, a największą zaletą jest prostota. Skórzane buty męskie produkuje się z najwyższej jakości skóry licowej, która posiada lekki połysk, nadający im wytworny wygląd. Kształty tego rodzaju obuwia są klasyczne i spokojne, dlatego można je nosić przez wiele sezonów, będąc jednocześnie w zgodzie z modą. Klasyczne buty garniturowe są produkowane w stonowanej kolorystyce, przeważnie czerni, odcieniach brązu, a także w bezpiecznych szarościach. Te kolory są zawsze modne i pasują praktycznie do każdego eleganckiego stroju męskiego.

Jakie inne fasony pasują do garnituru?

Oprócz klasycznych półbutów, bardzo popularnym uzupełnieniem garnituru są niezwykle wygodne mokasyny, które ceni się za komfort noszenia oraz prostotę wyrazu. To bardzo wygodne obuwie skórzane znajduje wielu zwolenników szczególnie wśród młodszych mężczyzn, którzy chcą być eleganccy, a jednocześnie nie czuć się skrępowani klasycznym obuwiem. Na uwagę zasługują również bardzo ostatnio modne buty oksfordy, pochodzące z mody brytyjskiej. Ich cechą charakterystyczną są zdobienia stębnowań w okrągłe otwory w skórze.