Na co zwracać uwagę wybierając bluzę damską?

Jesienią w kobiecej szafie pojawia się zwykle dodatkowy element garderoby. Jest nim bluza damska idealnie sprawdzająca się nie tylko podczas spacerów, ale i w pracy oraz na spotkaniu z przyjaciółmi. Na co zwracać zatem uwagę podczas jej wyboru, jeśli zależy nam na tym, aby był on naprawdę satysfakcjonujący.

Modele wciągane kontra bluzy z zamkiem

Bluzy damskie można podzielić na kilka grup, najbardziej klasyczny jest przy tym podział na:
• modele wciągane
• bluzy z zamkiem

Bluzy wciągane cieszą się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że ich wygląd jest uważany za nieco bardziej elegancki. To właśnie one są więc wybierane przez kobiety wtedy, gdy bluza jest elementem bardziej oficjalnego stroju. Wciągana bluza damska zasługuje też na zainteresowanie wtedy, gdy jej właścicielce marzy się ciekawy nadruk. Bluzy z zamkiem są powszechnie uważane za bardziej wygodne, pozwalają też na większe zróżnicowanie stylizacyjne. Są tak samo ciepłe, jak ich wciągane odpowiedniki, a jednocześnie ich krój pozwala na eksponowanie ciekawej bluzki, topu albo sukienki sportowej noszonej pod nimi.

Najważniejsze cechy damskiej bluzy

Wybierając damską bluzę nie można ograniczać się wyłącznie do analizy jej rodzaju, choć trudno nie zgodzić się z tym, że ma on duże znaczenie. Nie mniej ważna jest także jej jakość. Jeśli chcemy chodzić w bluzie nie tylko po domu, nie może być to jakość niska. Kupowanie modeli wykonanych z niskiej jakości materiałów przyczynia się zresztą do tego, że z czasem stają się one coraz mniej wygodne, a tym samym nawet poruszanie się w nich w sytuacjach nieformalnych nie daje satysfakcji. Dziś szczególnie dużą popularnością cieszy się bluza damska bawełniana – wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Cenione są jednak również modele z domieszką przyjemnej w dotyku i rozciągliwej wiskozy.