moda na ulicach polskich miast

Wielki powrót lat 90-tych, czyli modne ubrania damskie 2021

Obserwując trendy w branży odzieżowej można pokusić się o stwierdzenie, że moda bywa jak boomerang – powraca. Wszakże w większości ubrania damskie, które obecnie są na topie, już lata wcześniej podbijały światowe wybiegi i serca ówczesnych fashionistek. Dlaczego zatem znowu nosimy sztruks, dzwony i kapelusze typu bucket?

Damskie ubrania – co sprawia, że stają się modne?

Każdy z nas ma swój gust, jednak jako społeczeństwo jesteśmy podatni na różnego rodzaju bodźce, sugestie i rzecz jasna – reklamę. W dzisiejszych czasach ogromny wpływ wywierają na nas media społecznościowe i to właśnie im, w dużej mierze swoją obecną kondycję zawdzięcza światowy rynek odzieżowy. Portale takie jak Instagram, Pinterest, czy TikTok mają niezwykłą moc kreowania trendów, czego najlepszym przykładem jest ogromna popularność, jaką zyskał ostatnimi czasy styl vintage.

Moda kołem się toczy

W dzisiejszych stylizacjach wyraźnie widoczna jest inspiracja trendami sprzed kilku dekad. Obecnie na ulicach polskich miast królują damskie ubrania rodem z lat 90-tych w nieco odświeżonej formie i mimo, że jeszcze kilka sezonów wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie powrotu niektórych elementów garderoby, dziś ponownie z chęcią po nie sięgamy. Prawdopodobnie ze względu na swego rodzaju nostalgię do naszych szaf znowu wprowadziły się denimowe spodnie z rozszerzanymi nogawkami, minimalistyczne, satynowe sukienki i sneakersy Buffalo. Nie wiadomo jednak na jak długo zostaną, wszakże modne ubrania damskie mają to do siebie, że dziś robią furorę, a już jutro mogą wylądować na dnie szafy.

Obecnie ze względu na wyraźną inspirację latami 90-tymi, można odnieść wrażenie, że sklepowe witryny poddane zostały działaniu globalnego wehikułu czasu. Ubrania damskie wyglądają, jakby zostały skradzione wprost z planu teledysku Spice Girls, a w najmodniejszych ostatnio butach można by rozegrać kosmiczny mecz. I właśnie ta możliwość, choćby chwilowego, sentymentalnego powrotu do przeszłości jest w dzisiejszej modzie dla wielu najbardziej kusząca.