Oryginalne sneakersy damskie – co warto wiedzieć?

Oryginalne sneakersy damskie to charakterystyczne i bardzo wygodne obuwie o sportowej sylwetce. Warto jednak wspomnieć o tym, że buty tego typu wbrew pozorom nie są przeznaczone do uprawiania sportów, a jedynie do codziennego użytku.

Jakie modele są najpopularniejsze?

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim białe sneakersy damskie, które doskonale sprawdzą się w sezonie letnim. To właśnie wtedy można je zestawić ze zwiewnymi sukienkami, cygaretkami oraz trenczem. W chłodniejsze dni sneakersy można nosić z kolei z grubszymi spodniami w kant albo wełnianymi płaszczami. Buty są bardzo uniwersalne, dlatego też pasować będą do wielu stylizacji. Białe sneakersy od wielu lat są symbolem minimalizmu, prostoty i sportowej elegancji, dlatego też warto mieć w szafce na buty przynajmniej jedną parę.

Moda na kolorowe buty

Jeżeli chodzi o typowe obuwie damskie, to dla wielu kobiet ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się nie tylko białe, ale również kolorowe sneakersy. Jest to idealny wybór dla tych kobiet, które chcą stworzyć sportowy i dość nowoczesny look. Do kolorowych butów idealnie pasować będą na przykład szare joggery i skórzane ramoneski, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Godne uwagi są przede wszystkim czerwone sneakersy, dzięki którym można przełamać wiele stylizacji w dość stonowanych kolorach. Dzięki kolorowym sneakersom można zbudować swój własny image i wyróżnić się z tłumu. Pamiętać należy jedynie o tym, że mieszanie kolorów jest dość niebezpieczne, dlatego też lepiej unikać łączeń z innymi kolorowymi elementami naszej garderoby.