pańczochy

Pas do pończoch – obowiązkowy element w garderobie każdej kobiety

Pas do pończoch stanowi uniwersalny i bardzo atrakcyjny dodatek do damskiej bielizny. Zapewnia komfort i wygodę a także sprawia, że każda kobieta czuje się pewniejsza siebie i bardziej atrakcyjna. Co zatem warto wiedzieć przed zakupem pasa do pończoch?

Pas do pończoch – co warto o nim wiedzieć?

Historia pasa do pończoch sięga czasów XIV wieku, wraz z rozpowszechnieniem się na masową skalę długich skarpet określanych jako pończochy. Początkowym zadaniem pończoch było ogrzewanie ciała oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu. Jednak już kilka wieków później nastała prawdziwa rewolucja w produkcji samych pończoch oraz sposobie i celu ich noszenia. W XVIII wieku zaczęły być produkowane cienkie pończochy, a materiałem jaki wykorzystywano do ich produkcji była bawełna lub jedwab, w późniejszym okresie także z innych syntetycznych włókien. Z uwagi na to, że materiały nie były elastyczne, pończochy były podtrzymywane do odpowiednio stworzonych w tym celu gorsetów.

Powstanie samego pasa do pończoch datuje się natomiast na drugą połowę XX wieku, który przyszedł wraz z wynalezieniem nylonu. Brak konieczności noszenia gorsetu i zastąpienie go elastyczną gumą oraz żabkami umożliwiającymi przypięcie pończoch sprawiło, że pas do pończoch stał się bardzo popularny i święci triumfy do dziś.

Pas do pończoch – jaki wybrać?

pas do pańczoch

Wybierając idealny pasek do pończoch warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał z którego jest wykonany ale także na inne, równie ważne elementy. To one właśnie przesądzają o trwałości samego pasa oraz komforcie jego noszenia. Zaliczyć do nich należy w szczególności:

– sposób zapięcia pasa, dobrze aby z tyłu posiadał specjalne haftki do zapinania,

 – wyposażenie w pasy regulujące, do których przypinane są pończochy ora zapięcia (dobrze jeśli pasy mają regulowaną długość, dzięki czemu można swobodnie dopasować je do własnego wzrostu),

– tasiemki których zadaniem jest zamaskowanie zapięcia, mają one nie tylko funkcję estetyczną poprzez maskowanie zapięć ale także często dekoracyjną.

Podejmując decyzję o zakupie pasa do pończoch warto zastanowić się na jaką okazję ma być on założony.  Pasy do pończoch wykonane z delikatnej oraz elastycznej koronki, w odcieniach czerni lub beżu będą idealnym rozwiązaniem w przypadku większych wyjść i sprawdzi się doskonale do wyjątkowych, eleganckich stylizacji. Z pasa do pończoch nie powinny rezygnować także panny młode, jednak w tym przypadku warto wybrać pas w kolorze bieli lub kości słoniowej. Intymne chwile z partnerem z pewnością podgrzeje zestawienie czerwonego pasa oraz czarnych pończoch do niego przymocowanych.