W jakich sytuacjach można nosić koszulkę polo?

Koszulka polo to element, który powinien być obecny w szafie każdego mężczyzny. Doskonale sprawdza się bowiem w wielu sytuacjach, kiedy koszula jest zbyt eleganckim wyborem, a głupio pojawić się w zwykłym t-shircie. Do tego ten rodzaj odzieży jest lekki i przewiewny, idealnie nadaje się na upały. Nie będzie przyklejał się do ciała tak, jak ma to miejsce w przypadku zwyczajnych koszulek. W tym artykule podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto założyć polo męskie.

Wieczorne wyjścia na miasto, koncert, spacer – do jednolitych szortów z materiału czy dżinsowych spodenek znacznie lepiej będzie pasować koszulka polo z Desportivo, niż zwykły t-shirt.

Mniej oficjalne przyjęcia, grill – kiedy ktoś znajomy organizuje małą imprezę dla przyjaciół czy rodziny, i nie wiemy, czy ubrać się bardziej elegancko, czy na luzie, możemy wybrać opcję po środku i założyć koszulkę polo.

Bardziej formalne okazje – możemy wtedy ubrać nieco bardziej stylowe spodnie, koszulkę polo a na nią marynarkę. Taki zestaw będzie elegancki, jednak nieco mniej formalny od garnituru.

Praca w biurze – jeśli chcemy wyglądać dobrze, a nasze stanowisko nie wymusza nas sztywnych zasad odnośnie ubioru, możemy sobie pozwolić na koszulkę polo i klasyczne spodnie.

Jak widać, koszulki polo są bardzo uniwersalnym elementem garderoby i mogą przydać się w naprawdę wielu zróżnicowanych sytuacjach. Warto więc zaopatrzyć się w kilka sztuk takiej odzieży i wygospodarować dla nich miejsce na półce w swojej szafie. Z pewnością przydadzą się nie jeden raz.