chinos

Spodnie typu chinosy

Spodnie typu chinosy są popularne już od wielu lat, choć przyznać im trzeba, że prawdziwy szał na nie właśnie dopiero co powrócił.

chinosSpodnie chino sprawdzają się w wielu stylizacjach, a na ich podstawie stworzyć można wiele interesujących ubiorów, które nadadzą się, zarówno do pracy w biurze, jak i podczas weekendowego wypadu za miasto.

Spodnie chinosy charakteryzują się dość luźnym stylem. Ich cechą charakterystyczną jest to, że rozszerzają się ku górze, dzięki czemu bardzo ładnie wyglądają z paskiem. To daje kolejne pole do popisu i możliwość doboru ciekawie wyglądającego paska. Nogawki natomiast zwężają się ku dołowi i kończą gdzieś na wysokości kostki. Dlatego bardzo często określa się chinosy mianem spodni o długości 7/8.

W jakich stylizacjach sprawdzą się takie spodnie?

Chinosy można nosić na wiele różnych sposobów. Bardzo fajnie wyglądają w połączeniu z elegancką koszulą oraz marynarką. Dzięki temu nabierają one oficjalnego charakteru i są odpowiednie, zarówno do pracy, jak i na spotkania biznesowe. Wystarczy jednak zmienić górę na bardziej uniwersalną, aby stworzyć zestawienie idealne na wyjazd poza miasto bądź na przejażdżkę rowerową. W takim wypadku koszulę oraz marynarkę wystarczy zamienić na wygodny t-shirt, oraz bluzę i całość zyska nonszalancki wygląd.

Warto bawić się także kolorystyką. Choć najbardziej podstawowymi kolorami chinosów są granat oraz khaki, na wiosnę warto zaszaleć i postawić na jakąś mocniejszą barwę. Idealnie sprawdzą się więc tutaj chinosy w czerwonym kolorze.