nastolatka w długiej sukience

Tych błędów unikaj wybierając sukienki dla nastolatków

Bez względu na to, czy sukienki dla nastolatków mają być przeznaczone do chodzenia w nich na co dzień, czy też na specjalne okazje, należy je wybierać ze szczególną starannością. Okazuje się, że o popełnienie błędu nie jest wcale trudno. Które z nich pojawiają się zatem najczęściej i jak najlepiej radzić sobie z nimi?

Po pierwsze – sukienki młodzieżowe niedopasowane do figury

Poradniki poświęcone wyborowi idealnej sukienki dla dojrzałej kobiety, skupiają się przede wszystkim na dopasowaniu jej do figury przyszłej właścicielki. Niestety, mamy wybierające sukienki młodzieżowe często zapominają, że troska o właściwe dopasowanie modelu do figury dotyczy również nastolatek. Ciała dziewcząt zmieniają się dynamicznie, a same nastolatki są szczególnie wrażliwe na każdą niedoskonałość. Wybierając sukienki dla nastolatek warto więc zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście dobrze leży. Dostosowanie kreacji do figury nie jest przecież tym samym, co decyzja o zakupie wyzywającej, rzucającej się w oczy kreacji, podkreślającej pośladki i biust.

Po drugie – sukienki modne, choć niedopasowane

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, która nie ma wcale mniejszego znaczenia. Jest nią typowe dla wielu nastolatek przekonanie, że sukienka powinna być przede wszystkim modna. Trudno się z nimi nie zgodzić, nie oznacza to jednak, że zachwyt nad tym, co modne zawsze przynosi tak samo duże korzyści. Jeśli sukienka nie jest dopasowana, wygląda jak karykatura obowiązującego właśnie trendu. Nastolatki nie zawsze to dostrzegają, warto im więc pomóc zwracając na to uwagę.

Po trzecie – sukienki niskiej jakości

Nastolatki zmieniają się nieustannie. Rosną, ich ciała ulegają kolejnym przeobrażeniom, a one same wielokrotnie zmieniają zdanie na temat tego, jakie rozwiązania podobają im się bardziej, a jakie mniej. Skłania to do kupowania tanich sukienek basic młodzieżowych pomimo tego, że są one rozwiązaniami niskiej jakości. Tymczasem okazuje się, że takie podejście może być wyjątkowo niebezpieczne. Oszczędzanie na jakości przyczynia się do tego, że sukienki są niewygodne, nie układają się najlepiej, a do tego szybko się niszczą.