rodzinne spotkanie - dzieci i rodzice w kolorowych ubraniach

Czy odzież dziecięca basic może być modna?

Nawet w odległych już w perspektywie czasowej ostatnich dekadach epoki peerelowskiej kolorowe ubrania dla dzieci można było (aczkolwiek z pewnymi trudnościami, rzecz jasna) znaleźć w sklepach odzieżowych. Już wtedy, w większości państwowi lub spółdzielczy producenci wiedzieli, iż odzież dziecięca basic nie może być nudna, a powinna przyciągnąć wzrok, zarówno rodzica jak i samego dziecka. Dziś, nowoczesne platformy sprzedażowe prześcigają się w ofertach świetnych ubrań dziecięcych. Warto więc przejrzeć Internet, by znaleźć naszym pociechom coś, co będą z ochotą nosić do szkoły i na plac zabaw.

Dlaczego kolorowe ubrania dla dzieci tak przyciągają nasze pociechy?

Dzieci chłoną otaczający je świat wszystkimi zmysłami, a zwłaszcza wzrokiem i dotykiem. Nie dziwmy się więc, że modne ubrania dziecięce wśród tej grupy wiekowej, to takie, które zwrócą uwagę nawet nie krojem i fasonem, tylko barwą tkaniny lub deseniem.

Innym wyróżnikiem – wiążącym się z kolorystyką – będą nadruki z bohaterami kreskówek, postaciami dziecięcych stacji telewizyjnych, ikonami studiów komiksu. Zwłaszcza te ostatnie postaci, z uniwersum DC Comics lub Marvel Studios są szczególnie trendy wśród dziecięcych odbiorców. Widoczne od komiksów, przez animacje, a na pełnometrażowych produkcjach skończywszy, znalazły swe poczesne miejsce także na modnych ubraniach dziecięcych.

Modne ubrania dziecięce niczym street fashion z lat 90.

Jak wiemy, każda epoka w szeroko pojętej kulturze pop pozostawia po sobie spuściznę, z której czerpią następne pokolenia designerów. I jeśli chodzi o modowe wyznaczniki późnych lat 90., to współczesna moda młodzieżowa i odzież dziecięca basic zawdzięczają im obszerność kształtów, prostotę kroju. Zauważmy, że ciuchy dla dzieci, w których czują się one najbardziej komfortowo, to takie, które nie krępują ruchów (niczym ubrania skejtów ze wzmiankowanej dekady) i pozbawione są zbytecznych ozdobników, dodatkowych kieszeni, dekoracyjnych zamków, itp. Te ostatnie są już natomiast poszukiwane w danym elemencie stylizacji, przez nieco starszą młodzież.