Staniki modelujące biust – które warto wybierać?

Wiele pań wybiera biustonosze ze względu na wygodę oraz ich wygląd, ale warto też pamiętać, że niektóre modele mogą nadawać piersiom ładniejszy wygląd. Może to oczywiście przydać się nawet na co dzień, ale szczególnie istotne jest podczas wielkich wyjść, gdy chce się wyglądać idealnie. Jakie biustonosze warto wybierać, by piersi wyglądały ładnie?

Push up

Staniki tego rodzaju są kojarzone zwykle z optycznym powiększaniem biustu, jednak warto je wybierać także wtedy, gdy chce się nadać piersiom ładny, zaokrąglony kształt, zwłaszcza w górnej części – taki efekt przyda się w przypadku wszelkich strojów z dekoltami. Na tym nie koniec – staniki push up mocno podnoszą piersi i zbierają je do środka, są więc dobre dla pań o mniej jędrnym biuście.

Balkonetka

Takie biustonosze nosi się przede wszystkim pod wieczorowe kreacje i inne tego rodzaju stroje. Zadaniem balkonetki jest piękne wymodelowanie biustu oraz również jego uniesienie (zobacz modele). Zaletą tego stanika jest też fakt, że miseczki są skonstruowane w taki sposób, że ich górna część nie jest widoczna nawet w przypadku noszenia dużych dekoltów.

Minimizery

Te stosunkowo mało popularne staniki mają do wypełnienia niezwykłą rolę – ich specjalna konstrukcja, cięcia i przeszycia mają optycznie zmniejszać biust i w przypadku dobrej jakości produktów efekt ten naprawdę może być imponujący. Warto jednak pamiętać, że częste noszenie takich biustonoszy może spowodować utratę jędrności biustu.