Jaki szlafrok wybrać?

Szlafrok to bardzo praktyczna część garderoby. Pozwala szybko okryc, ogrzać i wysuszyć ciało po kąpieli. Na rynku dostępne są przeróżne szlafroki.wazne jednak, aby jego wybór nie był przypadkowy. Czym zatem kierować się wybierając szlafrok?

Materiał wykonania


Jednym z najważniejszych elementów jaki powinno brać się pod uwagę przy wyborze szlafroka jest tksniks, z której został wykonany. Od razu można powiedzieć że zrezygnować powinno się ze szlafroków wykonany z tkanin syntetycznych. Taki materiał nie oddycha i może podrażniać skórę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są tkaniny naturalne. Mowa tu o bawełnie, jedwabiu, a przede wszystkim o satynie. Szlafrok satynowy damski jest bardzo delikatny i przyjemny w dotyku. Poza tym prezentuje się bardzo elegancko.

Fason szlafroka


Wybierając szlafrok uwagę zwrócić trzeba także na jego fason. Na rynku dostępne są różne rodzaje szlafroków. Z kapturem i bez, dłuższe i krótsze. Ważne, aby szlafrok dopasowany był do sylwetki ciała. Poza tym musi się dobrze prezentować, tak aby kobieta czuła się w nim po prostu dobrze.

Kolor szlafroka


Największą popularnością cieszą się szlafroki białe, czarne, czerwone i granatowe. Wybór koloru jest jednak kwestią indywidualnego gustu. Wybrać powinno się szlafrok w takim kolorze, który po prostu najbardziej się podoba. Nie ma tu innych zasad, którymi należałoby się kierować. Kobieta w swoim szlafroku powinna czuć się po prostu dobrze.