Jak dobrać rozmiar stanika?

Wybór stanika nie należy do łatwych rzeczy. Większość kobiet nie wiem nawet, że ma źle dobrany biustonosz. Najlepiej wybrać się do brafitterki, ale również w domowym zaciszu możemy idealnie dopasować do siebie odpowiedni rozmiar stanika.

Niewłaściwie dobrany biustonosz powoduje dyskomfort, często odznacza się pod ubraniem, wystają ramiączka, a niekiedy może nawet doprowadzić do problemów z kręgosłupem. Stanik składa się z dwóch części – liczby, która jest obwodem klatki piersiowej oraz litery, która oznacza wielkość miseczki. I to właśnie obwód odpowiada za prawidłowe trzymanie piersi. W celu ustalenia prawidłowego rozmiaru należy zmierzyć się pod biustem, a następnie na wysokości piersi – w ich najszerszym punkcie. Następnie możemy posłużyć się tabelami dostępnymi w internecie i odczytać wynik pomiaru, np. jeśli wymiar pod biustem wynosi 86 cm, a w biuście 102 cm to  dobry biustonosz powinien mieć rozmiar 85C. Należy pamiętać, że każdy sklep może mieć nieco inną rozmiarówkę, więc rozmiary staników mogą być różne. Dobry stanik powinien mieścić w całości piersi w miseczka, ramiączka nie powinny się wbijać w ciało, obwód stanika powinien trzymać się mocno na ciele, a tył stanika leżeć poziomo.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nosimy dobrze dobrany biustonosz to należy się udać do brafitterki. Ona nas dokładnie wymierzy i dopasuje do nas idealny stanik. Nigdy nie należy kupować staników bez ich uprzedniego zmierzenia.