zamszowe kozaki damskie

Elegancki i sportowy styl zimowego obuwia

Obuwie zimowe musi być wygodne, ciepłe i odporne na złe warunki panujące na zewnątrz. O tym wszystkim, trzeba pamiętać kupując buty przeznaczone do użytkowania w chłodne miesiące.
Jednak dla większości osób, równie istotny będzie wygląd, fason i kolor obuwia.

Damskie kozaki – ładne i odpowiednie na każdą pogodę

Projektanci obuwia dbają o to, aby buty zimowe nie tylko doskonale spełniały swoją praktyczną funkcję. Damskie kozaki mają być eleganckie, wykonane zgodnie z panującymi trendami modowymi i przyciągać spojrzenie.
Wybór kozaków damskich w dużym stopniu zależy od indywidualnego charakteru i sposobu bycia kupującego. Kobiety, lubiące podkreślać soją figurę, zdecydują się na kozaki długie, przylegające do nogi i na wysokim obcasie. Natomiast kobiety o bardziej sportowym sposobie życia, raczej wybiorą krótkie wygodne, botki.

kozaki damskie ze sklepu pantofelek24

Ozdoby na butach

Oryginalny styl kozaków zimowych podkreśla się przez zdobienie ćwiekami, ciekawymi zapięciami lub aplikacjami. Pamiętajmy, że klasyczne, eleganckie kozaki, raczej nie powinny być gładkie i w stonowanym kolorze – czarne, brązowe, ewentualnie szare.

Jak pielęgnować buty skórzane?

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać przy pielęgnacji butów skórzanych, jest odpowiednia impregnacja. Kozaki damskie muszą być zaimpregnowane na całej swojej powierzchni. Jeśli buty przemokną, trzeba je porządnie wysuszyć i nałożyć ochronną pastę. Zabrudzone obuwie zamszowe, najlepiej jest przetrzeć wilgotną ściereczką lub delikatnie wyczyścić szczoteczką. Regularne czyszczenie skórzanych butów uchroni je od powstawania odbarwień, spowodowanych na przykład żrącym działaniem soli, którą posypuje się zimą chodniki.