Do czego powinny pasować buty?

Tytułowe pytanie wiąże się dylematem znanym kobietom od zawsze. W czasach poprzednich kilku pokoleń zasady rządzące modą były nieco sztywniejsze, ale i prostsze. Buty dobierało się do torebki, a dysonans w tej sferze świadczył o braku modowego obycia właścicielki. Teraz bawimy się modą na zupełnie nowe sposoby. Czy to znaczy, że buty wciąż powinny komponować się z resztą stroju? 

Kreatywna dowolność – kieruj się intuicją

Są okazje, przy których warto ciągle pamiętać o standardowych zasadach doboru obuwia. Będzie to chociażby kolacja biznesowa, rozmowa kwalifikacyjna – w tych miejscach raczej nie powinnaś sięgać po zbytnią ekstrawagancję. Ale na co dzień? Droga wolna! 

Jeśli w lustrze widzisz, że żółte czółenka damskie, które kupiłaś w nowo otwartym sklepie, komponują się wprost doskonale z fioletową spódnicą w kratę, zaufaj swojej intuicji. Niecodzienne, kreatywne połączenia kolorów, wzorów i fasonów to obecnie uznana część wielu popularnych stylów ubioru. Zresztą wystarczy przyjrzeć się kreacjom z wybiegów – tu panuje pełna dowolność!

Kolorystyczny dialog – buty i dodatki

Być może jednak powyższa koncepcja doboru butów do stroju nie jest tym, czego szukasz. Może zależy Ci na poznaniu swego rodzaju klucza, który ułatwi i przyspieszy codzienne ubieranie się przed wyjściem. W takim razie zastanów się, czy odpowiedzią na twoje poszukiwania nie będzie łączenie butów z niewielkim, ale charakterystycznym dodatkiem, jak broszka, chusta czy naszyjnik. 

Nie muszą być nawet w tym samym kolorze! Para błękitnych czółenek damskich doskonale sprawdzi się w stroju, w którym ten sam odcień niebieskiego przewija się we wzorze nadrukowanym na bluzie czy szalu. W ten sposób zyskasz szansę na subtelny, intrygujący dialog modowy, dzięki któremu twój strój zawsze będzie się wyróżniał.

Źródło zdjęcia czółenek damskich użytych w tekście: https://arturovicci.pl/czolenka